Máme pro vás pár tipů, kam v okolí našeho penzionu vyrazit na výlet.

Benecko patří svoji polohou mezi nejvýše položené obce západních  Krkonoš, leží mezi Jilemnicí a Vrchlabím. Je rájem turistů, cyklistů, lyžařů s úžasnými výhledy do kraje a na hřebeny hor. V okolí jsou překrásné turistické trasy (Zlaté návrší, KOtelní jámy, Rovinka, Mísečky, Špindlerův Mlýn, Labská přehrada), okolní svahy a lesy nabízejí krásná místa pro odpočinkovou dovolenou a skvělé možnosti zimního i letního sportovního využití.

Poloha penzionu je ideální pro celoroční turistiku, cyklistiku, v zimních měsících pro milovníky sjezdového a běžeckého lyžování (nacházíme se cca 200 m nad sjezdovkou Kejnos).

Zimní období v Penzionu Lesní Zátiší

Penzion Lesní Zátiší se nachází asi 200 m nad sjezdovkou Kejnos Pro milovníky sjezdového lyžování je v blízkosti několik sjezdovek pro dospělé i děti. Umělé zasněžování je samozřejmostí a každodenní večerní lyžování s osvětlením vám zpestří večerní hodiny //4 sedačková lanovka se sjezdovkou Kejnos, HSK, Zvon, snowtubing park / . Pro vaše další sportovní aktivity jsou zde dva snowparky, dvě snowtubingové dráhy a nechybí ani dětský skipark.

Pro milovníky běžeckého lyžování čeká mnoho strojově upravovaných běžeckých tratí napojeno na Špindlerův Mlýn a Horní Mísečky. Zde se nacházíte téměř na hřebenech, odpadají dlouhé výstupy a tím i únava. Ušetřenou energii můžete věnovat delším výpravám na běžeckých tratích s nádhernými výhledy do horské krajiny.

Chcete si užít i jiné sjezdovky?

Herlíkovice-Bubákov vám nabízí sjezdové tratě všech úrovní náročnosti. Dostupnost je cca 20 min. autem. Na odlehlejší sjezdovky vás dopraví skibusy /sjezdovky Špindlerův Mýn, Medvědín/, Půjčova lyžařského vybavení „STANISLAV“ Benecko, Lyžařská škola „HUSKY“ Benecko, Úschovna lyží a lyžařského vybavení u nás!

Jaro, léto a podzim

Nabízí se turistické stezky, cesty a výstupy a uspokojí všechny věkové kategorie turistů. Výhodou polohy Benecka a tím i penzionu Lesní Zátiší je jeho vrcholová poloha. Při dlouhých či krátkých procházkách po vrstevnicích hor se můžete věnovat krásným výhledům na panorama Českého ráje, za pěkného počasí dohlédnete až na zříceninu hradu Trosky, z jiného úhlu až na Ještěd.

Výstupy a procházky pro méně zdatné turisty

Výstup na rozhlednu Žalý je jednou z lehčích turistických cest /od penzionu mírným stoupáním asi 20 min./ Z rozhledny Žalý pokračují turistické cestičky s výhledem na panoramata Krkonoš, Šeřín v dáli pak pohled na Labskou přehradu a Špindlerův Mlýn. Nenáročným je i výlet lesní turistickou stezkou na Rovinka. Tyto procházky zvládnou i méně zdatní turisté a rodiče s malými dětmi. Na vaše děti čeká 1,6 km dlouhá „Lufťákova stezka“ která je pro děti nejen hravá, ale i naučná, plná zajímavých zastávek s hádankami.

Zůstaňme v kontaktu

Benecko 44,
512 37 Benecko

+420 606 717 683

recepce@penzionlesnizatisi.cz